درگذشته شایعات بسیاری منتشر شده بود از این‌که شرکت ولو (Valve) در حال کار کردن روی هدست واقعیت مجازیخود است. حال شرکت ولو به‌صورت رسمی هدست واقعیت مجازی جدید خود را معرفی کرد.

هدست Valve Index دارای دو ال‌سی‌دی 1440×1600 است که تصاویر را با کیفیت بیشتری نسبت به OLED، به‌نمایش می‌گذارد. همچنین این هدست واقعیت مجازی دارای هدفون‌های قابل تنظیم و آیتم‌های دیگری است که مانورپذیری بیشتری را نسبت‌به سایر هدست‌های واقعیت مجازی، در دسترس کاربران قرار می‌دهد. در بخش سیستم ردیابی هدست و شناسایی حرکات بازیکنان هم از Base Station 2.0 استفاده شده است.

در ادامه گفته شده است‌ که Base Station 2.0 باعث می‌شود درهنگام انجام کارهای مختلف توسط کاربران، سیستم حرکتی و میدان دید (FOV) به‌خوبی توسط هدست قابل ردیابی و شناسایی شود. کاربران نگران بازی‌های واقعیت مجازی قدیمی خود نباشند، زیرا تمامی بازی‌هایی که تابه‌حال برای هدست واقعیت مجازی خود خریداری کرده‌اید، با Valve Index هم سازگار خواهند بود. کنترلرهای ولو ایندکس از نظر ظاهری شاید شباهت‌هایی به آکیولس ریفت داشته باشند، اما عملکرد متفاوتی را دارند.

هدست Valve Index

همچنین هر کنترلر دو دکمه دارد که یکی تریگر و دیگری آنالوگ است. ازطرفی هر دو کنترلر دارای تکنولوژی ردیابی انگشت هستند تا احساسات شما در دنیای واقعی، به‌خوبی در بازی شبیه‌سازی کنند. از دیگر ویژگی‌های کنترلر هدست Valve Index هم می‌توان به‌راحت بودن‌شان به‌هنگام استفاده اشاره کرد. بااین‌حال سوال اصلی این است‌ که قیمت هدست ولو ایندکس چقدر است؟ بازیکنان می‌توانند باندل کامل این هدست را با قیمت ۹۹۹ دلار خریداری کنند. باندل کامل ولو ایندکس شامل هدست، دو کنترلر و دو دستگاه ردیابی Base Station 2.0 است.

این‌درحالی است که بازیکنان می‌توانند هدست را جداگانه با قیمت ۴۹۹ دلار، کنترلر با قیمت ۲۷۹ دلار و هر Base Station 2.0 را با قیمت ۱۴۹ دلار خریداری کنند. قطعا هزینه‌ی این هدست واقعیت مجازی بالا است، اما می‌توان آن را با کیفیت‌ترین هدست واقعیت مجازی دانست‌که تابه‌حال معرفی شده است. درانتها مشخص شده است‌ که نسخه‌های پیش‌خرید شده در تاریخ هفت تیر ماه (۲۸ ژوئن) ارسال خواهند شد.

ارسال نظر