مارک سرنی رسما در مصاحبه‌ای با وایرد تایید کرد که کنسول بعدی پلی استیشن در دست ساخت قرار دارد و اطلاعاتی از آن به اشتراک گذاشت.

سرنی مثل پلی‌استیشن 4، طراح ارشد کنسول بعدی سونی هم خواهد بود و به گفته وی، کنسول جدید قرار نیست در سال ۲۰۱۹ روانه بازار شود. وی همچنین تایید کرد که این کنسول قرار است از قابلیت Backward Compatibility پشتیبانی کند و البته که این کنسول از فناوری Ray Tracing هم بهره می‌برد. به گفته سرنی، سونی در کنسول جدیدش از درایو‌های SSD استفاده خواهد کرد که نتیجه آن افزایش سرعت لود بازی‌ها خواهد بود؛ به طوریکه سرنی بازی Spider-Man را روی نمونه اولیه این کنسول اجرا کرد و سرعت بارگذاری این بازی از ۱۵ ثانیه به ۱ ثانیه بهبود داشته است.

کنسول PlayStation 5، همچنین قرار است که از رزولوشن 8K پشتیبانی کند و البته که پشتیبانی از واقعیت مجازی هم جزو ویژگی‌های این کنسول خواهد بود. همچنین این کنسول از صدای سه‌بعدی هم پشتیبانی خواهد کرد. سرنی در نهایت اعلام کرد که برخی بازی‌های در دست ساخت سونی مثل Death Stranding، حالت مولتی پلتفرم خواهند داشت؛ به این صورت که ابتدا روی پلی‌استیشن 4 منتشر خواهند شد و پس از عرضه PS5 شاهد انتشار آن‌ها روی این کنسول هم خواهیم بود. در ادامه ارائه اطلاعات از مشخصات فنی کنسول، مشخص شد که پلی‌استیشن 5 قرار است دیسک درایو هم داشته باشد و صرفا مبتنی بر بازی‌های دیجیتالی نخواهد بود. همچنین پردازنده این کنسول هم از نسل سوم پردازنده‌های رایزن AMD است و پردازنده گرافیکی آن هم از پردازنده‌های Navi رادئون خواهد بود.

حال باید منتظر ماند و دید که سونی، چه زمانی رسما از کنسول جدیدش رونمایی خواهد کرد. با توجه به غیبت این شرکت در E3 2019، احتمالا در ادامه سال و در قالب رویدادی مجزا شاهد رونمایی از این کنسول خواهیم بود و شاید سال ۲۰۲۰ هم زمان عرضه پلی استیشن 5 باشد؛ هرچند که این مورد هنوز قطعی نیست.

ارسال نظر