کمپانی Razer به عنوان یکی از غول‌های تولیدکننده لوازم جانبی گیمینگ، پیش از نمایشگاه Consumer Electronics Show (یا به اختصار CES) سال ۲۰۱۹ اولین تصویر ماوس و کیبورد مخصوص کنسول ایکس باکس وان را منتشر کرد. در تازه‌ترین اخبار سخت افزار مطلع شدیم که ریزر از طریق وب‌سایت‌ خود تصویری وسوسه‌انگیز از جدیدترین محصولات‌شان برای Xbox One را منتشر کرده است که به عنوان اولین ماوس و کیبورد بی‌سیم کنسول نسل هشتم مایکروسافت نیز شناخته می‌شوند. با اینکه پیش از این شاهد انتشار چنین اطلاعاتی بودیم، اما این اولین باری است که چشم‌مان به جمال ماوس و کیبورد ایکس باکس وان روشن می‌شود.

پر واضح است که تمام بازی‌ها از ماوس و کیبورد ایکس باکس وان پشتیبانی نخواهند کرد و اعمال قابلیت پشتیبانی از ماوس و کیبورد به توسعه‌دهندگان بستگی دارد، اما از تاریخ ۲۳ آبان (۱۴ نوامبر) که این قابلیت به ایکس باکس وان راه یافته است، تابه‌حال تعداد ۱۴ بازی این قابلیت را در دسترس بازیکنان قرار داده‌اند که از میان آن‌ها می‌توان به بازی Fortnite، بازی Strange Brigade، بازی Vermintide 2، بازی Bomber Crew و بازی DayZ اشاره کرد.

کیبورد و ماوس کنسول ایکس باکس وان بی‌سیم خواهد بود که این مزیت بزرگی برای بازیکنانی است که می‌خواهند به راحتی در هر حالتی به تجربه بازی‌های محبوب‌شان بپردازند. بسیاری از بازیکنان ایکس باکس برای مدت‌ها تقاضای پشتیبانی از ماوس و کیبورد را داشتند و برخی دیگر اعتقاد دارند که این قابلیت باعث برتری قابل توجه بازیکنانی که از آن استفاده می‌کنند، می‌شود و منصفانه نیست. کمپانی ریزر درباره این محصولات اذعان داشت:

باعث افتخار ما است که با کمپانی مایکروسافت برای عرضه اولین ماوس و کیبورد بی‌سیم جهان که برای کنسول ایکس‌باکس وان طراحی شده است، همکاری می‌کنیم. با محصولات ما که به تکنولوژی‌های گیمینگ پیشرو در صنعت مجهز شده‌اند، راه جدیدی را برای تجربه بازی‌ها در اتاق نشیمن‌تان پیدا کنید.

ارسال نظر